Стипендіальна програма німецької економіки надає підтримку активній молоді для успішної кар'єри в Україні

14 сентября 2017

Проект двосторонньої співпраці між Німеччиною та Україною був ініційований у 2014 році Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ). З української сторони політичним партнером виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. З 2015 року вона послідовно впроваджується спільними зусиллями Східного комітету німецької економіки (OA) та Торгово-промислової палати України за підтримки Товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Стипендіальна програма надає можливість українським студентам (переважно технічного профілю) пройти стажування на провідних німецьких підприємствах, які представляють ключові галузі економіки: машинобудування, радіоелектронна промисловість, логістика, енергетика, сільське господарство, фінансовий та ІТ-сектор.

"Мета програми дуже проста – надати нашим студентам можливість пройти стажування від трьох до п’яти місяців на провідних німецьких підприємствах ключових галузей економіки. Серед них –SAP, Deutsche Bank, Metro, Bosch, John Deer, Bombardier, Deutsche Bahn, Allianz, Hannover Rück, Commerzbank – лише декілька відомих світових брендів. Таким чином ми спонукаємо молодь вивчати іноземні мови та займати більш свідому й активну життєву позицію. У результаті покращується їхня конкурентоспроможність, а у довгостроковій перспективі – зміцнюється освітній та економічний потенціал держави", - розповідає координатор Стипендіальної програми німецької економіки Андрій Гончарук.

Також ця програма спрямована на те, аби спонукати молодь розглядати вивчення іноземних мов як довготривалу і перспективну інвестицію у професійне майбутнє кожного. Не менш важливо, що з огляду на реформу вищої освіти все більше значення набуває інтернаціоналізація, а в цьому контексті – мобільність української молоді.

Після повернення в Україну вони мають можливість долучитися до мережі колишніх стипендіатів і таким чином зберігати тривалі професійні та приватні контакти. Крім цього вони можуть брати участь у різних культурно-освітніх заходах, або таких, які спрямовані на встановлення контактів із роботодавцями. Власне, послідовна підтримка випускників у пошуках роботи має великий пріоритет для виконавців цього проекту. Саме з цією метою була створена база даних резюме практикантів, де кожен роботодавець, в одному місці, отримує безкоштовний доступ до значної кількості активних та освічених випускників, із знанням іноземних мов та першим практичним досвідом за кордоном. Це значно спрощує процес пошуку та відбору кваліфікованих кадрів.

Зрештою, стипендіальна програма не лише збагачує Україну та її молодь новим сучасним досвідом, вона також сприяє зближенню регіонів нашої країни та зміцненню існуючих зв'язків.

Період подачі документів - з 1-го квітня по 31 травня щороку через сторінку програми - http://stipendienprogramm-ukraine.de/en/

Нагадаємо, що в 2017 році в Миколаєві було проведено дві презентації Стипендіальної програми німецької економіки для України – в МНУ ім. В.О. Сухомлинського та Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.

* Довідка.
З 2015 по 2017 рік 77 студентів змогли скористатися численними перевагами стипендіальної програми. У січні 2017 року третя група у кількості 30 осіб відправилася до Німеччини.
Офіційна сторінка програми: http://stipendienprogramm-ukraine.de/en/
База резюме випускників: https://alumni-ua.org/
Координатор програми: Андрій Гончарук, тел.: (044) 584 28 29, ag-ier(а)ucci.org.ua