Про можливість надання РТПП Миколаївської області  висновків щодо підтвердження істотної зміни обставин

20 февраля 2018

        РТПП Миколаївської області,  на замовлення підприємств (підприємців), установ та організацій,  проводить незалежну правову експертизу договорів, контрактів, угод та їх проектів, своїми експертними висновками підтверджує настання істотної зміни обставин за діючими договорами.
Відповідно до статті 652 Цивільного кодексу України «Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачати, вони б не укладали договір або укладали його на інших умовах».
           Припинення або зміна умов  договору через істотні зміни обставин є самостійним видом припинення (зміни) договірних зобов'язань, метою якого є необхідність відновлення балансу інтересів сторін.
           Висновки Регіональної палати про підтвердження істотної зміни обставин можуть бути підставою для внесення  змін до діючого договору за згодою сторін.
           Якщо сторони не досягнуть згоди щодо приведення укладеного договору у відповідність з обставинами, що істотно змінились, договір може бути змінений за рішенням суду. При цьому, як доказ,   підтверджуючий істотну зміну обставин, може бути використаний  правовий висновок, виданий  Регіональною торгово-промисловою палатою.
    
             У випадку Вашої зацікавленості в отриманні зазначених послуг, Ви можете звернутись до Департаменту з питань юридичного забезпечення та організаційної роботи Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області, тел. (0512) 47-33-13.