В Україні розпочала роботу Координаційна Рада з розвитку цифрової економіки та суспільства

06 Липень 2018

5 липня 2018 року відбулося установче засідання Координаційної ради з розвитку цифрової економіки та суспільства під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва - повідомляє Прес-служба Мінекономрозвитку.

Відкриваючи засідання Степан Кубів наголосив, що завданням Координаційної Ради є організація виконання Плану заходів щодо цифровізації економіки та суспільства на 2018 рік та подальше налагодження ефективної взаємодії у цьому напрямку між Урядом, бізнесом, громадськими організаціями та суспільством.

“Сьогодні цифровізація - головний перспективний напрямок розвитку української економіки та суспільства. Але ефективність залежить від чіткості постановки задачі - місії, візії нашої взаємодії. Правильно організувати цей процес - великий крок до успіху.  За інтернетом майбутнє: економічний та цифровий прорив можна здійснити, коли є узгодженість  дій та рішень усіх зацікавлених сторін. Ми говоримо про Національний план розвитку широкосмугового доступу до мережі інтернет. У межах цієї Координаційної ради треба зробити цю роботу ефективною”, - підкреслив Степан Кубів.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України додав, що завданням Координаційної ради та її робочих підгруп буде напрацювання стратегічних  рішень у напрямках роботи таких підгруп. Очікується, що Координаційна рада буде збиратись двічі на місяць.


Координаційна рада з цифрової економіки - тимчасовий консультативно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку. Його завдання -  забезпечення виконання Концепції та Плану розвитку цифрової економіки та суспільства України до 2020 року.

До складу Координаційної Ради входять центральні органи виконавчої влади, представники громадськості, бізнесу та наукових установ.

У складі Ради працюють робочі підгрупи з розробки законодавчих ініціатив, аналітичних досліджень ІТ та телеком - галузі, цифрової інфраструктури, громадської безпеки, фінтеху та безготівкових розрахунків, цифровізації соціальної сфери, розвитку smart-city, креативних індустрій та експорту ІТ-послуг, цифровізації освіти, охорони здоров'я, науки, інтернету речей, індустрії 4.0 цифрового землеробства, національної системи безпаперової торгівлі.